5 nejhorších ranních návyků. Jak je změnit?

Přidat na Seznam.cz

Často zapomínáme, jak důležité jsou ranní rituály. V dnešní době jsme bohužel vězni škodlivých návyků, jako je sahání po telefonu hned po probuzení nebo nastavení několika dalších minut spánku na telefon. Které z těchto návyků na nás mají negativní vliv? Jak je můžeme změnit?

Když se ráno dobře nastartujete, budete se po celý den cítit lépe. Když žijeme ve spěchu, často se už ráno dopouštíme chyb, které určují náš přístup po zbytek dne. Některé návyky nebo nedbalost, které se u mnoha lidí opakují, účinně kazí ráno. Zjistěte, jaké chyby dělá mnoho lidí ráno a jak je napravit.

Posunování budíku o několik minut

Zvonění budíku a odkládání zvonění každých 10 minut není dobré. Minuty strávené v posteli navíc spánek spíše narušují, než aby mu pomáhaly. To může mít negativní dopad na vaše zdraví. Podle odborníků je poctivějším přístupem jednoduše nastavit budík na pozdější hodinu a pořádně se vyspat.

Sahání po telefonu po probuzení
Než se ponoříte do virtuálního světa, je dobré začít ráno v klidu a pomalu se probouzet. Nenechte si ranním přívalem informací narušit klid nebo dokonce zkazit náladu.

Příliš časná konzumace cukru
Sladké, zpracované potraviny nejsou dobrým začátkem dne. Taková snídaně nejen zvyšuje hlad, ale také negativně ovlivňuje vaši náladu. Lidé, kteří si nedokážou odepřít „sladké“ snídaně, by to měli kompenzovat zavedením pohybu po snídani. Dobrým řešením je jóga nebo pilates.

Zapomínání na mytí obličeje
Když spíte, vaše pokožka přichází do kontaktu s odumřelou kůží a prachem z lůžkovin. Proto je dobré si po probuzení umýt obličej!

Problémy s duševním zdravím
V ranním shonu se snadno zapomene na chvilku pro sebe. Mezitím bychom se měli zamyslet nad naším současným stavem. Chvíle meditace vám umožní shromáždit myšlenky a pozitivně se naladit na nadcházející hodiny. Nezapomeňte si dát na začátku dne čas!