Způsob, jak se vyrovnat se stresem. Zaměřte se na podzim!

Přidat na Seznam.cz

Techniky pro zvládání stresu lze nalézt v různých zdrojích. Mnohé z doporučených aktivit vyžadují hodně volného času a některé z nich jsou nákladné. Existuje však metoda doporučovaná odborníky, která je dostupná všem. Důležité je, že se nejsnáze aplikuje na podzim! Seznamte se s touto technikou a snadno se zbavte stresu.

Podzim se vyznačuje výraznými barvami, vůněmi a zvuky. Spojujeme si ho se zpěvem ptáků nebo šuměním stromů. V tomto ročním období často cítíme vůni teplé kávy nebo čaje obohacenou o koření. Během zlatého českého podzimu máme také možnost pozorovat barevné listí padající ze stromů.

Všechny tyto detaily, které vytvářejí podzimní krajinu, nám mohou pomoci vyrovnat se se stresem. Odborníci doporučují jednoduchý způsob, jak snížit hladinu stresu, který je založen na lidských smyslech.

Pokud potřebujete rychlou a bezplatnou úlevu od stresu, měli byste použít tuto metodu! Při chůzi po chodníku se soustřeďte na tempo svých kroků, i když je rychlé. Pak si vyberte jeden ze svých smyslů, například zrak. Zaměřte se na podzimní krajinu.

Při použití této techniky je nejdůležitější soustředit se na detaily. Na podzim můžete pozorovat různé barvy listí nebo okamžiky, kdy opadává. Když se vám v hlavě objeví spontánní myšlenka, nechte ji vyvstat, počkejte na ni a pak se znovu soustřeďte na vybraný smysl.

Zde popsaná metoda je velmi přístupná. Když se ji naučíte používat, rychle se zbavíte každodenního stresu.