Anime vlna v módním světě pokračuje

Přidat na Seznam.cz

Módní dům Loewe, zaměřující se převážně na kabelky, pokračuje ve spolupráci s japonským filmovým studiem Ghibli. Jedná se třetí kolekci z této spolupráce, každá se zaměřuje na konkrétní film z katalogu studia. Tentokrát došlo na Howlův putující zámek. Nejsou však jediným domem, který se rozhodl zaměřit na anime kulturu.

Narůstajícího zaměření na anime jsme si v minulém roce mohli všimnout v běžných obchodech s oblečením, například New Yorker, Croop nebo H&M. Kolekce zahrnovaly trička s motivy z nejznámějších anime jako Naruto, Tokyo Ghoul nebo My Hero Academia. Všimla si toho i vysoká móda a naskočila na tuto vlnu.

Loewe x Studio Ghibli

Studio Ghibli vzniklo v roce 1985, po vydání filmu Naušika z Větrného údolí v mateřské společnosti Tokuma. Studio vede režisér Hajao Mijazaki. Filmy si získaly srdce diváků jak v Japonsku, tak po celém světě svými fantazijními světy plnými kouzel a dětským pohledem na svět s trochou drsné dospělé reality. Mezi nejznámější filmy patří Můj soused Totoro, Princezna Mononoke, Cesta do fantazie, Howlův putující zámek a Doručovací služba slečny Kiki.

Tři z těchto nejznámějších filmů si značka Loewe vybrala pro spolupráci. První na řadu přišel Můj soused Totoro. Výjevy toho lesního plyšáčka zaplavili téměř vše, od mikin až po kabelky. Oblečení poskytuje volnost a pohodlí a navodili tak atmosféru onoho venkovského a klidného prostředí filmu. Na ukázku z kolekce se můžete podívat na stránkách Loewe. Všechny kolekce jsou limitované.

Pro druhou kolekci vybraly Cestu do fantazie. Kolekci otevřeli přesně ve stylu filmu, v obchůdku v Harajuku v Tokyu a vnitřek obchodu vyzdobili ve stylu tradičního japonského domova. Návštěvníci měli tak možnost si prožít spoustu momentů ze slavného filmu. Maskotem kolekce se staly roztomilé chlupaté kuličky Susuwatari, často se také objevuje Muž bez tváře a hlavní hrdinka Chihiro. Více o kolekci a výstavě zde. (Stránka je interaktivní a musíte postupně sjíždět dolů.)

Současnou kolekci tvoří Howlův putující zámek a designeři si opravdu vyhráli. Vedle jednoduchých triček s potiskem snímku z filmu je zde spoustu originálních a zajímavých kousků, které určitě stojí za pozornost: kardigan s peřím podle Howla, svetr s létajícím psem Heenem, kabelka s vousatým mužem (kde třásně tvoří jeho vousy), kabát a boty s pošívanými kameny a klenot celé kolekce (a právem nejdražší kousek), kabelka ve tvaru putujícího zámku. Maskotem kolekce se stal oživlí ohýnek Calcifer, najdeme ho všude od čepic, šál až po svetry a kabelky. Na kolekci se můžete podívat zde.

Třetí kolekce završuje spolupráci těchto dvou značek. Všechny kolekce jsou limitované.

Jimmy Choo x Sailor Moon

Značkou Loewe anime vlna nekončí. Na začátku roku se přidala k tomuto trendu značka designerské obuvi Jimmy Choo se spolupráci s ikonickým anime 90. let Sailor Moon. Kolekci si můžete prohlédnout zde.

Manga Sailor Moon začala vycházet v roce 1991 a získala si takovou popularitu v Japonsku, že dostala i seriál. Příběh vypráví dobrodružství 8 dívek-strážkyň hledající tajemný stříbrný krystal, který by ve špatných rukou mohl zničit celou sluneční soustavu. Každá dívka se jmenuje podle jedné planety.

V kolekci obuvi se rozhodli spíše volně inspirovat a každá barva má připomínat jednu z postav a její styl. Nejpodobnější předělávkou jsou boty Sailor Moon, které přesně kopírují tvar boty v seriálu, ale zároveň obohacují design vlastními nápady.

Kolekci kabelek zdobí jednoduché panely z mangy s jednoduchou perokresbou, buď v původní černobílé, nebo v barvě dané postavy. Ve stejném stylu je udělaná i kolekce tenisek. Mezi kabelkami vynikají dvě ve tvaru hlavy kočky Luny, které jsou naším favoritem kolekce.

V dalších měsících můžeme očekávat přibývajících kolekcí a značek jedoucí japonskou vlnou. Kdo konkrétně se přidá, to zatím zůstává neznámé. My se budeme těšit.

Zdroje: Wikipedie, Loewe, Loewe, Loewe, Wikipedie, Jimmy Choo, autorský text