Koktejlky jsou univerzální šaty, které se hodí téměř pro každou příležitost

Přidat na Seznam.cz

Nevíte co si obléct na svatbu kamarádky? Hledáte fajn outfit na večírek, nebo jen na posezení s přáteli? Na každou takovou příležitost můžete zvolit univerzální „koktejlky“, které by měla mít každá žena v šatníku. Podívejte se proč.

Ideální délka

Velmi krátké šaty se hodí například na večírky, dlouhé pak spíše na formální události. Koktejlky zpravidla končí u kolenou, což je ideální délka opravdu na každou příležitost, píše magazín Her Style. Samozřejmě ale existují i koktejlky až po kotníky, nebo naopak velmi krátké. Pokud ale zvolíte zlatou střední cestu, tedy po kolena, a vyrazíte na pohovor nebo do práce, nikoho tím nemůžete pohoršit.

Černá se hodí ke všemu

Koktejlky seženete snad v každé barvě, ovšem černá je právě ta barva, kterou byste rozhodně měli mít v šatníku. Černé šaty si totiž můžete obléct na svatbu i na pohřeb, na večírek i do práce. Kromě toho tuto barvu můžete snadno kombinovat s doplňky, hodí se zkrátka ke všemu, píše magazín Modní peklo.

Bez ohledu na postavu

Existují šaty, které vám opticky přidají pár kilo, jiné vás zase příliš zeštíhlí. Koktejlky jsou doslova univerzální kousek na každou postavu. Vypadají skvěle na štíhlých, vysokých ženách, ale i na těch, které mají pár kilo navíc, píše magazín Pro ženy.

Jednoduchost i extravagance

Pokud dáváte přednost jednoduchým, jednobarevným šatům, koktejlky vás nezklamou. Máte-li raději šaty extravagantní, s hlubokým výstřihem a se vzory, i v takovém případě jsou koktejlky dobrou volbou. Existuje totiž nespočet barevných kombinací a střihů, že si zkrátka vybere každý, píše magazín Pro ženy.

zdroj: Her Style, Modní peklo, Pro ženy