Mašle ve vlasech a nahé líčení hrály hlavní roli na newyorském týdnu módy

Přidat na Seznam.cz

Zatímco všichni očekávali módní trendy na přehlídkách jaro/léto 2024 na NYFW, kosmetické trendy všechny překvapily. Díky jednoduchému a minimálnímu líčení se mnoho návrhářů rozhodlo pro zářivý a přirozený vzhled, který nechal vyniknout oblečení.

Vlasové mašle

Od kodaňského týdne módy jsou mašle a stuhy ve vlasech v plné síle. I když se někomu může zdát, že je to příliš dětinské, trend vlasových mašlí ještě nikdy nezažil tak vzrušující oživení. Díky hostům a návrhářům, jako je Christian Siriano, kteří se chopili trendu inspirovaného baletní estetikou, neexistuje žádné omezení pro všechny zábavné looky, které můžete vytvořit s několika stuhami.

Mokrý vzhled

Když už jsme si mysleli, že jsme se dočkali konce mokrého vzhledu ve světě krásy, newyorský týden módy nás přesvědčil o opaku. Během přehlídek bylo standardem vše od lesklé krásy až po vlhké vlasy, přičemž mnoho návrhářů se rozhodlo pro tento elegantní vzhled. Ulízané vlasy vytvářely iluzi mokrých vlasů s přirozeným líčením, které mělo jemný třpyt. Návrháři jako Palomo Spain tento vzhled vlasů a líčení přijali a učinili z něj jeden z hlavních trendů měsíce módy.

Bobulové rty

Zatímco mnoho návrhářů se rozhodlo pro přirozený vzhled, nebylo tomu tak ve všech případech. Modelky měly během akce Coach Jaro/Léto 2024 fialové a růžové rty a dodaly tak barevný nádech jinak jednoduchému líčení. Není třeba hledat další netradiční oční stíny, protože tyto výrazné rty stačí k tomu, abyste byly chic i bez líčení očí.

Nahé líčení

Nejčastěji se opakující kosmetický trend během newyorského týdne módy byl pravděpodobně ten nejméně očekávaný. Zatímco móda hýřila barvami a sytostí, krása zůstala přirozená a minimální. S několika náznaky barvy v linkách, tvářích nebo očích bylo vzácné spatřit někoho, kdo by měl na sobě dva nebo více odstínů. Návrháři jako Helmut Lang a Michael Kors šli prakticky na holou a nechali své modely zářit. Zářivá pleť a přirozené odstíny byly velice populární.

Ostré linky

Ostré oční linky byly dalším malým barevným momentem, který rozbil přirozený vzhled. A na během týdne módy se objevily hned v několika barvách. Modelky během přehlídky Helmuta Langa hýřily pevnými linkami a výraznýma kočičíma očima, což znamená, že je na čase procvičit své dovednosti v líčení křídlových očí.

Jak se vám nové trendy z newyorského týdne módy líbí?