Co mají společného česnek, filtrovaná voda, vitamín D3 a vynechání cukru? Účinný boj proti chřipce

Přidat na Seznam.cz

Stává se to těm nejlepším. Dokonce i ti nejzdravější jedinci, meditující a jogíni jsou tu a tam nemile překvapeni chřipkou, upozorňuje magazín o zdraví Thrive. Podívejme se proto, jak ji porazit a vrátit se do své síly.

Česnek – všelék

Spolupracovníci mohou být zděšeni vaším dechem, jste však jediný, kdo je v kanceláři/na pracovišti stále zdravý! Česnek se po staletí používá jako silný lék, uvádí web Pubmed. Lze jej rozdrtit, žvýkat nebo nakrájet, aby se vyrobil allicin, o kterém se předpokládá, že dodává česneku jeho imunitní vlastnosti. Studie ukázaly, že není jen preventivní, ale dokonce i poté, co onemocníte, může pomoci snížit závažnost onemocnění a pomoci vám rychleji se zotavit. Trik je v tom, když už jej budete používat v teplé kuchyni, nepřevařit ho, aby zůstaly všechny přínosné vlastnosti zachovány.

Voda nad zlato

Pitná voda je jedna z nejlepších věcí, které můžete pro své zdraví udělat, říkají studie. Pomáhá předcházet nemocem a urychluje zotavení, pokud onemocníte. Vzhledem k důležitosti, kterou voda hraje pro vaše celkové zdraví, je nezbytné, abyste se ujistili, že voda, kterou pijete, je filtrovaná, aby se minimalizovaly škodlivé kontaminanty, upozorňuje web Aquasana.

Vitamín D3

V zimě už můžete mít nedostatek vitamínu D. Vitamin D je nejen antivirový, ale je velmi důležitý pro imunitní systém. Když budete mít hladiny v normálním rozmezí, vaše šance na získání chřipky se automaticky sníží na polovinu! Studie prokázala, že ti, kteří užívají denně vitamín D3, byli podstatně méně ohroženi chřipkou a nachlazením.

Vyhněte se cukrům

Jedním z nejlepších způsobů, jak nevědomě zajistit, aby si chřipka vytvořila dokonalý domov ve vašem těle, je krmit ji cukrem. Ano, patří sem čokoláda, ale s ní také cukr ve vaší kávě, chlebu a těstovinách. Dokud chřipková sezóna neskončí, vyhýbejte se cukru a váš pas a imunitní systém vám poděkují. Dalším účinkem, který může mít cukr na váš imunitní systém, je zánět. Cukr ve vašem těle spouští zánětlivou reakci. Tato reakce by mohla vést k poškození vašich buněk, srdce a dalších orgánů. Kvůli tomuto vlivu na vaše orgány by pak vaše tělo obtížněji bojovalo s infekcí, varuje CedarHealth.

Zdroj: Thrive, Pubmed, Aquasana, Pubmed II, CedarHealth, Studie