Dcera Harryho a Meghan, princezna Lilibet Diana byla pokřtěna v Kalifornii

Přidat na Seznam.cz

Princ Harry a Meghan pokřtili při anglikánském obřadu svou dceru Lilibet Dianu v jejich domě v Montecitu v Kalifornii v pátek 3. března 2023. Z prohlášení Harryho a Meghan zároveň vyplynulo, že obě jejich děti budou používat titul princ a princezna, uvedl Daily Mail.

Lilibeth Diana se narodila v červnu 2021 už v Kalifornii, jejím kmotrem se stal miliardář Tyler Perry. Křestu se účastnilo 20 až 30 přátel, tančilo se na svatební playlist Harryho a Meghan. Na událost byli pozváni i král Karel, královská choť Camilla, princ a princezna z Walesu William a Kate, ale nezúčastnili se, uvedl deník Daily Mail.

Lilibet Diana nemohla být hned po narození titulována princeznou, protože ještě nebyla vnučkou panovníka. Právo na titul získala až po nástupu krále Karla III. na trůn – jako děti panovníkova syna mají Archie a Lilibet automaticky nárok na titul princ a princezna, což bylo ustanoveno v roce 1917 králem Jiřím V. Toto oznámení je také prvním oficiálním případem, kdy byla veřejně nazvána princeznou. Buckinghamský palác uvedl, že královské webové stránky budou v patřičnou dobu aktualizovány.

Lilibet je druhým dítětem Harryho a Meghan, kteří se po odstoupení z pracovního poměru v královské rodině v roce 2020 přestěhovali do USA. Jejich syn Archie se narodil v květnu 2019, uvádí BBC.

Křest se konal těsně předtím, než vévoda a vévodkyně ze Sussexu potvrdili, že byli pozváni na královu korunovaci – odmítli však sdělit, zda se jí zúčastní.

Zdroj: BBC, Dailymail