Hand-Poke tetování bolí méně a vydrží déle černé. Zjistěte, proč zvolit Hand-Poke před klasickým tetováním

Přidat na Seznam.cz

Ručně prováděná tetování jsou samozřejmě původní formou tetování. Staří Egypťané neměli elektřinu, natož tetovací strojek. O staletí později se tato metoda spojila s vězeňskou kulturou – dnes je Hand-Poke spíše uměleckým projevem. Oproti klasickému tetování má ale celou řadu výhod.

Tetování Hand-Pokem vydrží déle černé

Každý alespoň trochu potetovaný člověk ví, že černé tetování zůstává černé opravdu jen dočasně. U někoho to pak trvá několik týdnů, i jiného několik měsíců, než černá vybledne a celé tetování zešedne. Jak ale uvádí web Read Inside Out, tetování Hand-Pokem vydrží podstatně déle černo-černé.

Vaše kůže bude méně narušená

Ručně vypichované tetování je ke kůži méně agresivní, než tetování strojkem a ve srovnání s ním často bolí méně. Ne každý však má tuto zkušenost. Některá místa na těle bolí více než jiná a každý zažívá bolest jiným způsobem, uvádí web Liquid Amber. Je to proto, že u tetování strojkem zažíváte “řezavou” bolest, kdežto Hand-Poke je doslova jen jemné vpichování.

Hand-Poke je relax

Pokud míříte na tetování do salonu, kde vás potetují strojkem, je nejpravděpodobnější, že celý proces bude trvat sotva pár hodin. U Hand-Poku si ale vezměte volno na celý den, protože i malé tetování může trvat několikanásobně déle. Jak píše web Faithfull Yours, Hand-Poke berte spíše jako celodenní relax.

Bez stroupků

Jak uvádí web Liquid Amber, tím, že je Hand-Poke ke kůži šetrnější, je nižší pravděpodobnost, že se vám při hojení udělají stroupky. Samotné hojení je také rychlejší a má lepší výsledky. Pokud tedy plánujete tetování například na klouby, kde inkoust často vypadává, je pro vás Hand-Poke perfektním řešením.

zdroj: Faithfull Yours, Liquid Amber, Read Inside Out