Herečka Eva Green žádá honorář 1 milion dolarů za film, který neexistuje

Přidat na Seznam.cz

Herečka Eva Green, kterou můžete znát z filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, stojí před soudem. Od filmové společnosti žádá svůj honorář za film, který se nikdy nenatočil. Společnost ale podává protižalobu.

Patriot

Eva Green a produkční společnost White Lantern Ltd. před lety uzavřeli smlouvu na účinkování ve filmu Patriot. Z natáčení ale roku 2019 sešlo, když se nepodařilo získat financování. I přesto, že film nebyl nikdy dokončen, žádá herečka svou odměnu ve výši 1 milionu dolarů, tedy asi 21 607 000 korun.

Společnost si to nenechala líbit

Společnost White Lantern Ltd. podala na herečku protižalobu, v níž tvrdí, že Eva Green záměrně sabotovala natáčení, aby mohla koupit scénář a produkovat film sama. Toho měly být důkazem i zprávy z aplikace WhatsApp mezi herečkou a jejím agentem Danem Pringlem.

V nich měla Eva Green označit producenty filmu za „zlé“ a „debily“, celou produkci označila za „noční můru“. Herečka přiznala, že se cítila ponížená, když se zprávy četly u soudu. Své zprávy odůvodnila slovy:“Někdy říkáte věci, které nemyslíte vážně. Když někoho nenávidíte, řeknete ‚toho člověka zabiju‘. Chystáte se toho člověka zabít? Ne. Je to výkřik ze srdce.“

Herečka si přála krach produkce

Eva Green přiznala, že chtěla, aby produkce filmu zkrachovala, píše People. Údajně ale film nesabotovala úmyslně a byla připravena natáčet. „Je pravda, že jsem měla z celé situace obavy, cítila jsem, že film není v bezpečných rukou. Bylo to tak chaotické. Pořád jsem ale v ten film věřila a pořád jsem chtěla, aby se film uskutečnil,“přiznala herečka.

zdroj: people, vogue, pagesix