Nejčastější důvody, proč lidé odkládají tetování, ačkoliv ho chtějí. Stojí za tím strach z nemoci, bolesti i co na to řeknou ostatní

Přidat na Seznam.cz

Možná patříte mezi ty, kteří vždy snili o tetování a přesto jste se k tomu stále neodhodlali. Zaručeně nejste první ani poslední a důvodů, proč to lidé odkládají, je opravdu mnoho. Podívejte se na ty nejčastější a možná zjistíte, že není důvod tetování odkládat.

Tetování je nebezpečné, hrozí infekce i nakažení HIV

Ano i ne. Jak uvádí Mayo Clinic, svým způsobem je tetování nebezpečné. Tatér používá buď jednorázové gripy/cartrige, nebo ocelové, které se po každém klientovi sterilizují. Pokud si tedy vyberete tatéra, který své prostředí a pomůcky důkladně nečistí, pak opravdu hrozí určité riziko nemocí. Nemusíte se ale bát, každý tatér, který svou práci bere vážně, na hygienu dbá, takže pokud si najdete profesionála, riziko je minimální.

Jehly, bolest a krev

Ano, tetování se dělá jehlami, občas bolí a občas krvácí, takže není divu, že právě proto se tolik lidí tetování bojí. Ale právě zde platí, že nic není tak horké – tetování se sice dělá jehlami, ale nesmíte si představovat stejné jehly, jaké vidíte u doktora. Tatér jehlu vpichuje sotva pár milimetrů do kůže. Pokud jde o bolest, ta je velmi individuální, ale pokud chcete malé tetování na místo, kde je silná kůže a hodně tuku, nemáte se čeho bát. I krvácení je individuální, ale většinou se jedná o pár malých kapiček, žilou vám nikdo pouštět nebude.

Co na to řekne partner, rodina a kamarádi?

Zejména starší generace si tetování spojují s vězením. Dnes je ale jiná doba a tetování je spíše forma umění. Konečně, tetování si pořizujete vy, ne oni. Můžete si svého partnera, rodiče, nebo kamaráda přivést jako doprovod, čímž mu můžete ukázat, že tetování už opravdu není záležitostí vězňů.

Tetování se třeba nepovede, nebo vás omrzí

Zda se tetování povede nebo ne, záleží především na tatérovi. I tatér je jen člověk, ale pokud si vyberete zkušeného tatéra, se kterým si budete rozumět. Pokud jde o to, zda vás motiv omrzí, pak není nic jednoduššího, než si vybrat to, co vás opravdu omrzet nemůže. Nechte si vytetovat něco, co symbolizuje vaši rodinu, vás, nebo vašeho mazlíčka – u takových motivů pravděpodobně nehrozí, že by vás přestaly bavit.

Tetování je drahé

Opět platí – ano i ne. Každý tatér má jiné ceny, nešetřete. U tetování, více než u čehokoliv jiného platí, že nízká cena se nerovná kvalita, ale ani vysoká cena nemusí nic znamenat. Tři různí tatéři vám za stejný obrázek řeknou zcela jiné ceny, v závislosti na tom, jak dlouho tetují, v jakém prostředí i v jakém městě. Pokud se vám ale líbí práce jednoho z nich a právě k němu chcete jít, pak si spíše ušetřete, než abyste vybrali tatéra levnějšího, ale méně zkušeného.

zdroj: Mayo Clinic, Tattoo Do, Bustle