Pravá blondýnka 3: Na koho z původních herců se můžeme těšit?

Přidat na Seznam.cz

Reese Witherspoon na premiéře svého nového filmu U mě nebo u tebe? promluvila o pokračování Pravé blondýnky. Těšit se můžeme na návrat její kamarádky kosmetičky, Jennifer Coolidge, kterou většina fanoušků zná jako Stiflerovu mámu ze série filmů Prci, prci, prcičky, píše ETOnline.

Pravá blondýnka nám v prvním filmu představuje krásnou blondýnku Elle Woods, která má vše, co by si mohla přát, bohatého přítele, kamarádky a plný šatník. Ale až do chvíle, kdy jí přítel místo žádosti o ruku dá kopačky a odjede studovat práva na Harvard, kde si najde „serióznější a chytřejší přítelkyni“. Elle to ale nezlomí a rozhodne se, že práva na Harvardu taky zvládne. Ukáže se, že pro studium práv opravdu talent a jedinečný pohled.

Ve druhém filmu jsme Elle následovali do Washingtonu, kde obhajuje u soudu svou čivavu Bruise a opět si zde musí vybojovat respekt jako blondýnka v růžovém.

Oba filmy si získaly velkou základnu fanoušku, protože bouraly stereotypy o blondýnkách a ženách obecně. Ukázaly, že ženy mohou být krásné i chytré zároveň v době, kdy se tak v ostatních filmech nedělo. Mnoho žen také film inspiroval ke studiu práv. Na základě filmu vznikl i muzikál.

Coolidge se ujala role Paulette Bonafonté, kosmetičky, která se spřátelila s Elle Woods, v obou filmech. Witherspoon toho moc o pokračování neřekla, přiznala pouze jediné: „Není žádná Pravá blondýnka bez Jennifer Coolidge.“

Jennifer se v posledním roce hodně dařilo. Za roli v sérii Bílý Lotus získala prestižní cenu Emmy a následoval stejně zasloužený Zlatý Glóbus, tvůrci seriálu potvrdili druhou sériím a Coolidge má v ní roli jistou.

Její kolegyně z Pravé blondýnky je z úspěchu své kolegyně nadšená: „Z Jennifer Coolidge jsem úplně hotová. Zaslouží si každou z těch ovací, které teď dostává. A je to prostě jedna z těch lidí, kteří jsou tak přirozeně nadaní a vtipní a na kterých je prostě vidět, že ji lidé milují. Kamkoli přijde, tak všichni říkají: ‚Miluju ji‘, ale ona prostě už tak dlouho odvádí v našem oboru spoustu dobré práce, že je opravdu hezké vidět, jak se jí dostává této neuvěřitelné chvály.“

Coolidge zatím žádnou nabídku nedostala. „Slyšela jsem, že Mindy [Kaling] má úžasnou verzi dalšího dílu, ale neviděla jsem ho. Ještě mi nezavolali.“ Velmi se však těší na připravovaný film a svou roli v něm.

Kalingová již dříve v červenci 2021 pro Entertainment Tonight uvedla, že Coolidge bude „na tisíc procent“ hrát ve filmu Pravá blondýnka 3, na němž se pracuje od roku 2018. Scenáristka si Coolidge nemůže vynachválit a máme se na co těšit. „[Ona] je prostě někdo, pro koho by všichni spisovatelé chtěli psát,“ řekla Kalingová. „Je tak vtipná. Pozvedne jakýkoli materiál… Dokáže udělat jen pohled, je to prostě k popukání. A tak je to pro mě jako pro spisovatele výhra. Její postava, [kosmetička] Paulette, je tak zábavná, hlavně dynamika mezi ní a Elle. Obě mají velmi výživný příběh. Když je obě vidím po 20 letech, je to prostě zábava.“

Z ostatních herců jsou zatím jistí Matthew Davis (hrál Elleina bývalého), Selma Blair (Elleina protivnice) a Luke Wilson (Ellein manžel).

Nekonečné práce na scénáři

Jak však loni v březnu řekla Reese časopisu Time, samotný film byl odložen na neurčito, zatímco ona a Goor pokračují v práci na jeho scénáři, který se soustředí na starší verzi Elle (v novém filmu jí bude 42). Oba scenáristé si chtějí být jistí, že fanoušci budou s pokračováním spokojení. Důležité pro oba je hlavně upravit charakter postavy, aby seděla do dnešní doby. Protože to, co fungovalo v roce 2001, nemusí fungovat dnes, ačkoliv se fanoušci na film stále obrací s láskou a nazývají ho nadčasovým.

Witherspoon, producentka filmu, by chtěla do filmu přidat určitý element nostalgie. Velkou inspirací vidí v pokračování Top Gunu. Scenáristé se bojí, aby nedopadli jako pokračování Sexu ve městě.

Herci sice s natáčením ještě nezačali, do řeči o něm se ale už pustili a stejně jako my se nemohou dočkat.

Na to, jak vše dopadne, si ještě nějakou dobu počkáme. Těšíte se na pokračování?

Zdroj: ETOnline, vipshow, EW, Popsugar, US Magazine