Erotické sny: co skutečně znamenají?

Přidat na Seznam.cz

Jste rozpolceni mezi rozpaky a vzrušením, ale je to fakt. Právě jste měli nemravný sen! A rozhodně jste nečekali takové pozice ani partnera! Byl to váš šéf, soused nebo třeba kamarádka? Určitě to nemusí znamenat, že vás tito lidé v reálném životě sexuálně přitahují. Jaký mají však tyto sny skutečný význam? Výklad psychoterapeutky přinesl web Cosmopolitan.

Prodavač z občerstvení, tchýně, kolega, dokonce i šéf. Právě jste se probudili a zjistili, že jste s jedním z nich strávili vášnivou noc… ve snu! Pokud jste ve vztahu, cítíte se provinile, pokud jste svobodní, je vám to prostě trapné a rozhodně se netěšíte, až svého partnera ze snu potkáte.

Vězte, že erotické sny může mít každý. Někteří z nás jsou dokonce schopni prožívat spánkový orgasmus! Jak si je ale vykládat?

Hilda Burkeová, psychoterapeutka a manželská poradkyně, pomáhá tyto smyslné a sexuální sny rozluštit. Erotické sny jsou pro ni spíše o objevování a prožívání jiných emocí, než o skutečné sexuální touze. „Když se podíváte na symboliku snu, zjistíte, že je to způsob, jak ukázat pouto, které vás s touto osobou spojuje.“ vysvětluje. Trik spočívá v definování tohoto pouta. Pojďme si rozebrat ty nejčastější.

Erotické sny jako způsob odhalení skrytého poselství

Spaní se šéfem

Zlobili jste v noci ve snu se svým šéfem? Nepropadejte panice, je to běžné. A z odborného hlediska je to dokonce docela povzbudivé.

„Možná, že v reálném životě přemýšlíte o tom, že je na čase udělat v práci krok vpřed, a tento sen by vám mohl signalizovat, že jste připraveni postoupit na vyšší pozici.“ říká Hilda Burkeová. Váš šéf jako známost na jednu noc (samozřejmě imaginární) tak může symbolizovat, že jste připraveni na něco nového.

Tento sen může samozřejmě také znamenat, že se vám šéf líbí. Pokud se koušete do rtů pokaždé, když jde kolem, a slintáte nad ním na každé schůzce, možná je čas podívat se pravdě do očí! Pokud se však probudíte a máte pocit, že tomu tak není, zjistěte, co pro vás váš šéf znamená. Je na vrcholu své kariéry? Možná po tom nějaká vaše část také touží.

Skotačení s někým z vaší minulosti

„Pokud jste tvrdě pracovali, může být váš sen jen kompilací vašeho dne.“ říká Hilda. „Je to, jako by vaše mysl nebyla vypnutá a pokračovala ve dni.“ Jiné sny – například o sexu s někým ze školy, koho jste léta neviděli, však mohou být spíše symbolické. Alespoň pokud jste si nikdy nepředstavovali, že byste s takovou osobou měli sex v reálném životě.

„Zeptejte se sami sebe: Co pro vás tato osoba představuje? Jaký byl ve škole? Byl to ten oblíbený, nebo ten šprt?“ navrhuje manželská poradkyně a dál rozvádí: „Možná jen máte v sobě část osobnosti, kterou ještě úplně nejste schopni přijmout. A tato osoba by mohla symbolizovat tuto vaši část, ukázat vaši stránku, kterou ještě nepřijímáte.“

Spaní s celebritou

Hilda Burkeová vykládá takové sny nejraději . Sny o sexu celebritou jsou totiž ze všech nejsymboličtější.

„Tyto celebrity neznáme, to, co si o nich myslíme, je spojeno s hodnotou, kvalitou, kterou jsme do nich promítli.“ říká. „Jsou milí, nemilí, chladní nebo ctižádostiví?“ vysvětluje psychoterapeutka. „Představujeme si je určitým způsobem, ať už je to ve skutečnosti pravda, nebo lež. Pokud se vám o nějaké hvězdě zdá pravidelně, možná byste měli zvážit, co vás na ní tak přitahuje.“ Takové věci chcete pravděpodobně mít ve svém životě.

Vypořádání se se sny o lidech, kteří vás nepřitahují

Spaní s osobou, která vás obvykle nepřitahuje

Pokud se považujete za heterosexuála a zdá se vám o někom stejného pohlaví, je podle Hildy Burkeové opět důležité podívat se na to, co pro vás tato osoba symbolizuje.

„Pokud se jedná o osobu stejného pohlaví, zeptejte se sami sebe, zda vás alespoň mírně přitahuje. Pokud ne, může to být proto, že v ní vidíte velkou míru nezávislosti, že vás její úspěch oslovuje: jako byste chtěli něco, co má ona. Tyto sny tedy obvykle znamenají, že dané osoby mají něco, co chcete pro sebe.“ popisuje Hilda Burkeová.

Spaní s čistě platonickým přítelem

„Instinktivně poznáme, zda nás někdo přitahuje.“ říká Hilda Burkeová. Přestože jste si vždycky říkala: „Panebože, ne, s ním se nikdy nevyspím!, zdálo se vám v noci o sexu s nejlepším kamarádem? Ani zde to nemusí znamenat, že po něm v skrytu toužíte a výklad je stejný: Zeptejte se sami sebe: Kdo jsou? Jaké jsou jejich vlastnosti? Čeho dosáhli, co bych si mohl tajně přát?“ navrhuje manželská poradkyně a pokračuje: „Někdy máme tendenci říkat si, že takové sny musíme co nejrychleji dostat z hlavy a už na ně nemyslet, může být ale zajímavé prozkoumat, co nám říkají. Zejména pokud o jejich aktérech v reálném životě nikdy nefantazírujeme.“

Dá se sex ve snu brát jako podvádění?

Sex s jinou osobou během vztahu

Podvádění ve snu nemusí nutně znamenat, že jste nešťastní a chcete mít sex s někým jiným než s partnerem.

Je dobré si uvědomit, že jde nanejvýš o virtuální nevěru: vše se odehrává ve spánku. „Je však důležité zvážit, s kým nevěru ve snu prožíváte.“ upozorňuje Hilda.

„Je to třeba někdo, koho potkáváte v posilovně? Pokud je to někdo, kdo se vám normálně líbí, když jste vzhůru, neměli byste si dělat příliš velké starosti – je to splnění přání, tečka.“ říká Hilda Burkeová. „Ahoj, ty svalnatý krasavče! Ale pokud se vám zdá o sexu s náhodnou osobou, na kterou jste nikdy nemysleli, pak se musíte sami sebe zeptat, co tato osoba znázorňuje.“ trvá na svém odbornice.

Pochopení toho, co si s danou osobou spojujete, vám objasní, proč se vám o ní zdá.

Zdroj: Cosmopolitan.com