Láká vás sex na jednu noc? Pouze 11% žen tímto způsobem dosáhne orgasmu

Přidat na Seznam.cz

Někteří lidé na to vlítnou a neptají se na detaily. Dokonce se zdá, že stále více přibývá těch žen, které tyhle zkušenosti lákají. A pokud je s kým, jdou do toho po hlavě. Žijeme v době, kdy se lidé nechtějí vázat.

Otázkou je, co to pro ně může znamenat do budoucna. I když na první pohled tyto zážitky budí dojem vášnivého dobrodružství, výsledek se nemusí slučovat s očekáváním. Realita totiž často bývá hořká a problematická, zejména na straně žen. Jen málokterá žena si totiž podobnou avantýru doopravdy vychutná. Ne každá z nás dokáže z hlavy vytlačit pocity, které můžou vyvolávat riziko případného těhotenství, pohlavní nákazy nebo následné morální pochybnosti.

Ženám nepomáhá ani když si dopřejí alkohol. Podle ankety publikované v časopise American Sociological Review dospělo k orgasmu při prvním intimním styku s náhodným milencem pouze 11 % žen, píše psychologytoday.com. Nemluvě o tom, že pravděpodobnost dosažení orgasmu s neznámým partnerem je u velkého množství žen poměrně nízká. Ale i pokud došlo na druhý nebo třetí pokus se stejným partnerem, uspokojil sex pouze 16 % z nich. Ženskému orgasmu se nejlépe daří ve stálejších vztazích. Navíc s mužem, kterého milují a důvěřují mu. Takovému, který ji zná a ví, kam sáhnout.

I když ženy mají rády romantiku, vášeň, a některé také adrenalin, pro naprostou většinu z nich bývá nejdůležitější to, aby se s partnerem cítily příjemně a bezpečně. I proto si příležitostné dobrodružství užijí spíš muži než ženy. Dokážou totiž vnímat sex víc jako tělesnou než citovou záležitost. Něžnějšímu pohlaví přinese rychlovka místo orgasmu obvykle určité rozčarování. Proč se tedy ženy do sexu na jednu noc vůbec pouštějí? Motivů může být nepřeberné množství. Cizí muž je přitahuje a po pár skleničkách šampaňského uvěří tomu, že můžou zažít nejlepší sex svého života. Mnohdy si potřebují zvednout sebevědomí. Utéci od nevyřešených problémů ve svém stálém vztahu, zalepit rány po rozchodu.

Jenže málokterá žena zvládne to, aby city, které do intimního sblížení přirozeně vložila, ráno rázně utnula a chladnokrevně odešla jen se zdvořilým rozloučením. Většina žen se také nedokáže vyhnout výčitkám, pokud má stálého partnera. Řada z nich přiznává v internetových diskusích i fakt, že tahle zkušenost změnila jejich chování k vlastnímu partnerovi. Zvlášť když nešlo o rychlovku nebo příležitostný sex s někým neznámým, ale naopak s kamarádem nebo známým. A co teprve když nastane situace, kdy žena podlehne kouzlu okamžiku a do muže se zamiluje, protože jí připadá milý, vtipný, hezký, prostě báječný. Zatahovat do sexu na jednu noc city je rozhodně riskantní záležitost.

Nemůžeme však asi věřit tomu, že většina žen by uměla brát rychlovku jako nezávaznou hru nebo vzrušující zážitek, který si užijí naplno, bez výčitek a bez zklamání. Některé to možná dokážou, ale určitě to nebude většina.

Zdroj: psychologytoday.com