LGBT školka pro LGBT děti: Už vaše malé dítě ví, jakou má orientaci?

Přidat na Seznam.cz

V naší populaci najdeme mnoho gayů, lesbiček a dalších členů LGBT komunity. Ti ale svou orientaci zjistili většinou v období puberty. Nová LGBT školka chce ale vyučovat o sexualitě batolata a malé předškoláky, přičemž některé děti prý „už svou sexuální orientaci znají“. Je to správný krok, nebo nesmysl?

Růžový tygr a Žlutozelený panter

LGBT Schwulenberatung Berlin otvírá hned dvě LGBT školky, které mají být umístěny ve vícegeneračním domě pro LGBT komunitu. Tyto školky se mají jmenovat Růžový tygr a Žlutozelený panter, a děti se zde mají seznámit s tím, jak vypadá život LGBT lidí. Díky tomu se, jak říká vedení školky, „mohou děti lépe rozhodnou, co budou, pokud to ještě nevědí“.

Zdá se vám zvláštní, že by malé děti měly vědět, jakou mají orientaci? Jistě, vždyť mnoho z nich neumí ještě ani mluvit, proč by se tedy měly zabývat sexem a sexuální orientací?

Podpora sexuálního styku s dítětem

Pokud se vám nápad s LGBT školkou zdá příliš, pak nebudete nadšení ani z jejího vedení. V představenstvu berlínské gay poradny sedí pán, který se jmenuje doktor Rüdiger Lautmann. Jedná se o šestaosmdesátiletého právníka a sociologa, který se netají tím, že je pro legalizaci pohlavního styku dospělých s dětmi! Zároveň je pro rozšíření pedofilské propagandy, a aby toho nebylo málo, napsal také knihu, kterou deník Spiegel popsalo jako oslavu pedofilie. Jeho osoba ale vzbudila velký rozruch, především pro jeho názory, a tak, podle některých zdrojů, se sám rozhodl rezignovat, a tím pádem už není součástí vedení školek.

Jak bude vypadat výuka?

Školky si stojí za tím, že dětem nestačí svoboda rozhodnutí – tedy zda chtějí být gayem, lesbou apod. Podle školek je důležité jim to ukázat, což má znamenat „předveďte názornou ukázku toho, co to znamená být gay“. Jak taková ukázka bude vypadat, můžeme jen hádat. Mnozí se ale bojí, že u dětí zafunguje tzv. princip napodobování. Zvláště, když školka má být určena pro děti do pěti let.

A o jaký princip se jedná? Možná jste si všimli, že pokud například často vaříte, vaše dítě to začne napodobovat. Pokud ale ve školce uvidí, „co to znamená být gayem“, bude to napodobovat?

Může tak malé dítě vůbec vědět, zda je gay?

Do pěti let je pro dítě hlavní prioritou hraní, kamarádi, rodina a podobné věci. Zkrátka má bezstarostný život. Proč by mělo dítě tedy už v tomhle věku myslet na vztahy a komplikovaná témata, jako je LGBT? Podle výzkumu, jak jistě tušíte, takhle malé dítě ani neví, co to znamená být gay a jak to na sobě poznat. Ne snad proto, že by bylo hloupé, má ale jiné starosti. Tento výzkum přímo ukázal, že většina lidí z LGBT komunity začíná pochybovat o své orientaci zhruba ve 13 letech. Jistí si ale bývají mezi 15-18 rokem života.

Co si myslíte vy? Je správné, aby se takto malým dětem ukazovalo, „co to znamená být gay“? Nebo si myslíte, že na to mají ještě spoustu času?

zdroj: tradicnirodina, queer, spiegel, Schwulenberatung , krajskelisty, pewresearch