Máte pocit, že na sebe nemáte být proč pyšní? Je to omyl. Pojďme se na to podívat jinak a zjistíme kolik jste toho již v životě dokázali

Přidat na Seznam.cz

Všichni známe ten denní kolotoč. Do práce a z práce, úklid, děti, domácnost a pořád vše dokola. Máte pocit, že Váš život se zastavil a Vy jezdíte neustále ve vyjetých kolejích a nic už Vás nemůže překvapit? Nic nového a hezkého už Vás nečeká? Nebo máte dokonce pocit, že jste nic nedokázali? Je to omyl a měli bychom se zastavit a popřemýšlet nad tím, jak skvělé osobnosti vlastně jsme, co vše jsem již dokázali a co nás ještě krásného čeká.

Člověk velmi jednoduše zapadne do rutiny a stresu. Zapadne do stereotypu a velmi jednoduše se v tom začne ztrácet a přestane vnímat, to hezké, co v životě má. Většinou se zaobíráme jen tím špatným. Lidé jsou tvory velmi kritickými a to především sami k sobě. Což nám zamlžuje ten lepší pohled na sebe samé.

Opravdu jsem nic nedokázal?

Podívali jste se někdy zpětně na svou cestu životem? Nebo vidíte pouze momentální okamžik? Zrovna teď jste přišli z práce, musíte se věnovat dalším povinnostem a víte, že další den bude stejný a nic nového Vás již nečeká? Máte pocit, že se Vám v životě neudálo nic zvláště výjimečného, proč by zrovna Váš život měl být ten, který se dá označovat za skvělý? Nejsem známý zpěvák, herec, politik či youtuber, tak nejsem nic? Nedokázal jsem nic extra důležitého a nic pro co by jsem měl být právem oceněný?

Tak se zastavte a začněte vzpomínat.

Každý okamžik ve Vašem životě je důkaz

Když jste byli malí, možná jste se ve škole setkávali s šikanou, s podceňováním svých vyučujících, s nevydařenými láskami. Po studiu jste začali pracovat a založili jste si rodinu. Zažili jste hádky, konec vztahů, začátky nových vztahů, přišli jste o práci, našli jste si novou, potýkali jste se s nedostatkem financí, s depresemi a různými stresy, které dennodenně obklopují náš život.

Nyní si představte sebe, jako malé děti a zkuste si od počátku promítnout Vaši cestu životem až do této doby. To vše s čím jste se potýkali a čím jste si prošli. Všechny Vaše starosti, zklamání, cesty k lékařům, výsměchy od lidí, podceňování, kolapsy a nové začátky. Zaměřte se na to, kým jste byli, čím jste si prošli a kde jste teď.

Dost často zapomínáme, jak jsme silní. Dost často zapomínáme na to, kolik jsme si toho už v životě prošli a že tu stále jsme a stále bojujeme. Že po všech našich trápeních, zhrzených láskách, problémech rodinných, finančních a zdravotních, stále vlastně stojíme na nohou a že jsme vlastně ohromně silní a toto vše jsme už dokázali.

Naše úspěchy

Naše úspěchy v životě bychom neměli počítat pouze na ty velké věci, ale úspěchem je, když někomu darujeme úsměv. Když ho darujeme i sobě. Tak moc jsme velcí. Tak moc jsme dokázali. Kolikrát se Vám již v životě stalo tolik špatných věcí a přesto jste ráno vstali a pokračovali dál. Úspěch je vše, celý náš život. Brečeli jste kvůli neopětované lásce? Zdála se Vám situace bezvýchodná? Uvědomujete si vůbec, kde jste teď a že jste se dokázali posunout? Možná zrovna nyní se v takovém období nacházíte, ale věřte tomu, že za nějaký čas se zase budete moci ohlédnout a říct si, tak tohle jsem přešel, tohle jsem zvládnul.

Není to jen o velkých milnících v našem životě jako je svatba, děti atd. Je to o každém našem posunu. Každém našem překonání maličkostí, které nás posunují vpřed a na které bychom měli být pyšní. Vzpomeňte si na vše, s čím jste se museli vyrovnat, co jste museli vyřešit. I kdyby to byli pouze maličkosti. Ale zvládli jste je Vy. Nikdo jiný, jen Vy jste si tím prošli a Vy jste to vydrželi a nebo vyřešili. Nemusel to být plán na záchranu planety, ale každodenní trápení a maličkosti, která Vaše osoba zvládla a která Vás posunula tam, kde jste nyní.

Jste silní v každém ohledu

Prosím nezapomínejme na to, co vše máme. Můžeme ráno otevřít oči, nadechnout se, obejmout své bližní a vidíme svět kolem nás. Od maličkého chlapce či dívky, kterého někdo ponížil, zranil, prošel si úspěchy i neúspěchy, jste se dostali až sem a další cesta Vás ještě čeká. Jste výjimeční a máte milióny velkých i malých důvodů, proč se pochválit nebo ocenit. Každý z nás toho dokázal již ve svém životě mnoho. Nepodceňujte se a oceňte se. A když dnes ráno vstanete, darujte si úsměv. Zasloužíte si ho.

Zdroje: autorský text