Pravděpodobnost najít si toho „pravého“ partnera se s věkem zvyšuje, tvrdí odborníci

Přidat na Seznam.cz

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda na vás opravdu někde čeká ten pravý nebo ta pravá? Nemusíte nikam spěchat, podle odborníků je totiž možné, že svého ideálního partnera najdete s přibývajícím věkem.

Komunikace pomáhá

Pokud přemýšlíte nad tím, co by mohlo zvýšit vaše šance ke stabilnímu vztahu, možná vám pomůže komunikace. Jen obyčejné pivo po práci s přáteli zvýší vaši šanci o 16 %. A pokud si občas zajdete do fitka, a „pokecáte“ s lidmi, zvyšuje se vaše šance o 15 %, píše Daily Mail.

Buďte vybíravý

Podle teorie zveřejněné v Student Newspaper bychom měli být vybíraví. Konkrétně v 37 procentech života bychom si měli „užívat“, až poté si vybrat svého partnera z těch, které jsme během let poznali. Je v tom ale háček – pokud si budete léta užívat a dlouhodobý vztah odmítat, myslíte si, že o vás bude mít potencionální partner zájem, když jste ho před lety odmítli?

Nespěchejme

Podle studie je pravděpodobnější, že si najdeme toho pravého partnera, se kterým strávíme celý život, až s přibývajícím věkem. U žen se pravděpodobnost téměř neliší, ale u mužů je výrazně pravděpodobnější, že si najdou partnerku, když dosáhnou věku 35 let a více.

zdroj: researchgate, Daily Mail, Student Newspaper