Věci, které jste o vagíně možná nevěděli

Přidat na Seznam.cz

Na to, že sex tvoří jen malé procento našeho života, zabírá v našem mozku opravdu hodně místa. A přesto se o něm stále hodně dozvídáme, zejména pokud jde o vagínu a její okolní části, píše magazín Scary Mommy.

Nikoho nepřekvapí, že navzdory významným studiím a farmakologii věnovaným pochopení a udržení fungování penisu se teprve nyní konečně začíná věnovat pozornost vagíně, kterou si zaslouží.

Klitoris je mnohem větší, než jste si možná uvědomovala

Každý, kdo se jen trochu obtěžoval přemýšlet o klitorisu, předpokládal, že je to malinký pupínek přitisknutý na kůži vnějších stydkých pysků. Dokonce i když lidé přišli na to, že je to hlavní centrum rozkoše u žen, stále jsme předpokládali, že klitoris se skládá pouze z tohoto malého uzlíčku.

Ale ten malý hrbolek je ve skutečnosti glans clitoris – samotná špička těla klitorisu, větší orgán, který se rozšiřuje a dělí se na dvě části, známé také jako nožičky nebo „crura“. V ochablém stavu je klitoris dlouhý čtyři centimetry. Při erekci se může zvětšit na dvoj až trojnásobek své obvyklé velikosti, takže je nakonec delší než průměrný penis. Za stydkými pysky se krčí dvě předsíňové cibulky, které přicházejí do styku s močovou trubicí i poševním kanálem. Takže ano, téměř celý klitoris je uvnitř těla a je stejně velký jako penis.

Stejně jako penis obsahuje i klitoris erektilní tkáň. Tedy tkáň, která může být ztopořená nebo ne. Tato tkáň je velmi podobná erektilní tkáni penisu. Vaginální erekce se projevuje zduřením stydkých pysků, k němuž dochází v důsledku zduření klitorisu pod nimi.

Penisy a vagíny jsou si pozoruhodně podobné

Mnoho žen dosahuje orgasmu především stimulací špičky klitorisu. U penisů se zdá být zřejmé, dokonce samozřejmé, že samotná stimulace obvykle nedovede majitele penisu až k orgasmu. Ale u žen se teprve nedávno, tak v posledním půlstoletí začalo více říkat, že k dosažení orgasmu je třeba stimulovat klitoris – stejně jako hlavičku penisu. Vnitřní části klitorisu se sice prokrví stejně jako penis, ale u většiny žen samotná stimulace této části k dosažení orgasmu nestačí.

Bod G je součástí vašeho klitorisu

O bodu G se toho namluvilo hodně, až si ženy začaly myslet, že je to samostatná část těla. Údajně by stimulace této části, zejména ve spojení se stimulací klitorisu na vnější straně mohla vyvolat hluboké, tělem otřásající orgasmy. Bod G není technicky vzato samostatnou částí. Je to vlastně část vnitřní části klitorisu. Není to ani kouzelné místo, do kterého se trefíte prstem, penisem nebo hračkou a okamžitě exploduje. Nejprve musí dojít ke vzrušení.

Bod G je důvodem, proč ženy někdy ejakulují. Bod G je vnitřní část pochvy, která se přitiskne přímo k zadní části močové trubice a také ke klitorisu. Když se klitoris vztyčí a vše v této oblasti se zvětší, tlačí na močovou trubici.

Zdroj: scarymommy.com