Už jste slyšeli o trendu „rajčatové dívky“? Tento makeup si zamiloval nejen celý TikTok, ale i modelka Hailey Bieber

Přidat na Seznam.cz

Na začátku tohoto roku jsme vás varovali, že se blíží léto plné trendů. A jedním z nich je trend „rajčatové dívky“.  Co všechno ale obnáší a proč si ho zamilovala i manželka Justina Biebera?

Co je tento trend zač?

Rajčatová dívka je v jádru někdo, kdo se toho hodně naučil od své babičky a tyto lekce uplatňuje v každodenním životě, uvádí magazín Byrdie. Co se týče líčení, být rajčatovou dívkou znamená opřít se do zralosti a růžových tváří pozdního léta. Zemité palety barev? Ano. Falešné pihy? Rozhodně.

Líčení rajčatové dívky

Zatímco v předchozích dnech díky Barbie mánii propukl obrovský zájem o růžová líčidla, je nyní čas na méně makeupu. Přece jen je léto a přes den skutečně horko a koho by bavilo neustále si otírat roztečený makeup? Jediné, co se nemění je přítomnost tvářenky. A pokud jste si zamilovali latté makeup, o to líp! Červená tvářenka tento look totiž dokonale doplní.

@julianaherzwastaken

And somehow “tomato girl” makeup is now my fav for the summer 🍅

♬ Somethin‘ Stupid – Frank Sinatra & Nancy Sinatra

Jak na líčení?

Uživatelky TikToku @zoekimkenealy a @julianaherzwastaken se podělily o svůj pohled na tento trend a zvlášť doplnily cihlově červenou tvářenku odpovídajícími rty, spoustou bronzeru a falešnými pihami. Nicméně červené tváře jsou zde samozřejmě hlavní hvězdou. Krémová tvářenka je pro dosažení tohoto superjednoduchého vzhledu nezbytností číslo jedna. A jak na líčení?

  • Začněte tím, že pomocí blenderu nebo prsteníčku nanesete cihlově červenou tvářenku na jablíčka tváří, podél nosního hřbetu a kapku na horní část čela.
  • Nakonec produkt rozetřete do pokožky pomocí boční strany houbičky nebo čistých prstů. A nezapomeňte, že pokud chcete napodobit make-up rajčatové dívky, aniž byste skutečně vypadala jako rajče, méně je více.
  • Na závěr přidejte umělé pihy a voilá, základní vzhled rajčatové dívky je hotov.

Pokud se pro tento vzhled rozhodnete, určitě na tváře nenanášejte nic jiného než produkt pro ně určený. Po internetu totiž kolují návody, kde si dívky na tváře nanášejí rtěnku. Výsledek vypadá sice bezvadně, ale ve finále vaše pleť jen trpí.

Zdroj: byrdie.com, TikTok