Co byste nikdy neměla dělat po jídle, abyste netrpěla trávicími problémy? Neměla byste se ani sprchovat

Přidat na Seznam.cz

Dobře jste se najedla a chystáte se lehnout si na pohovku a odpočívat? Nedělejte to, není to zrovna dobrý nápad. Co byste raději neměla dělat, abyste se po jídle cítila lehce a svěže?

Na cvičení zatím zapomeňte

Hodně žen si po jídle stěžuje, že jim je těžko, trpí nadýmáním, mají břicho jako balon. Musíme podotknout, že trávicí potíže nejsou jenom otázkou skladby jídla, ale způsobu jeho konzumace. Nevhodné návyky se stávají příčinou nadýmání, tlaku, zácpy, bolestí břicha, křečí, pálení žáhy. Někdy k jejich odstranění pomohou i malé změny. Především necvičte hned po jídle. Počkejte alespoň hodinu. Trénink bude efektivnější a trávicí problémy nehrozí. Po jídle totiž krev putuje do žaludku a startuje trávení. Proto pokud vystavíte bříško pohybu, neskončí to dobře. Cvičením se snažíte prokrvit další svalové partie a krev ze žaludku odchází, píše web Healthshots. Trávení pak trvá déle, cítíte nadmuté břicho. Výsledkem cvičení pak může být kolika, bolesti břicha nebo i zvracení.  

Sprcha hned po večeři? Raději ne

Chcete si hned po jídle dát teplou sprchu? Další chyba. Měla byste se vykoupat před jídlem, tedy večer před večeří. Pak se budete cítit příjemně. Po teplé koupeli se uvolní svaly a poklesne tělesná teplota, což zpomaluje trávení. Kdybyste se vysprchovaly bezprostředně po jídle, trávení se zpomalí. Dejte si proto sprchu, hodinu počkejte a pak se teprve navečeřte. Po jídle se cítíte unavená. Dát si šlofíka na gauči ale není nejlepší volba. Při sezení nebo stání, totiž proces trávení funguje rychleji než vleže. Ve vodorovné poloze je jídlo v žaludku rozložené nerovnoměrně, trávíte pomaleji, jídlo se dokonce může vracet do jícnu. Také nepijte čaj, dejte si ho až hodinu po jídle, protože zpomaluje absorpci železa. Voda vypitá hned po jídle zase může způsobit překyselení a nadýmání. Nekuřte po jídle.

Zdroje: Kobieta, Healthshots