Tyto 4 jógové pozice, vám pomohou účinně zmírnit menstruační křeče!

Přidat na Seznam.cz

Silné a časté menstruační křeče mohou být pro většinu žen velkým nepohodlím. K tomuto bolestivému zážitku obvykle dochází v důsledku abnormálních kontrakcí v děloze, jako součásti měsíčního menstruačního cyklu, píše Healthshots.

Nejen bolest nebo křeče v podbřišku, většina žen také podstupuje bolest do nohou, nevolnosti, únavu, bolest hlavy a dokonce i průjmy. Ženy, které kouří, pijí alkohol během cyklu, mají nadváhu nebo začaly menstruovat před 11. rokem života, jsou vystaveny vyššímu riziku, že se během menstruace budou cítit stresované a čelit křečím.

I když tento stav není vždy způsoben základní příčinou, v některých závažných případech může být způsoben endometriózou, děložními myomy a zánětlivými onemocněními pánve.

Existuje několik přirozených způsobů, jak se vypořádat s periodickými křečemi a stresem – nejúčinnější je určitě cvičení jógy.

Vyzkoušejte tyto jógové pozice, které vám zmírní menstruační křeče:

1. Motýlí póza s variacemi

Motýlí pozice je určitě jednou z nejlepších jógových ásan, pokud trpíte jakoukoli formou menstruačních problémů. Nejenže zlepšuje reprodukční systém u žen i mužů stimulací krevního oběhu, ale také pomáhá, abyste se cítili méně stresovaní. Ženy, které chtějí zažít hladký a snadný porod, pravidelně cvičí motýlí pózu. Kamal používá lehké závaží pod koleny, aby jí poskytla podporu.

2. Póza poloviční žáby

Vzhledem k tomu, že tato pozice natahuje vnitřní stranu stehen, třísla a boky, je pozice poloviční žáby životně důležitá pro zlepšení průtoku krve do reprodukčního systému. Ucítíte, jak energie ve vašem těle volně a plynule proudí, což vás zbaví bolestivé menstruace.

3. Zlomená křídla

Myšlenkou provádění této pozice je uvolnění uloženého napětí v těle. Pozice zlomených křídel protahuje příslušné svaly a uvolňuje nervový systém. Pokud se během menstruačního cyklu cítíte špatně, proveďte pózu se zlomenými křídly, pokud se chcete cítit nabití energií a být aktivní po celý den.

4. Širokoúhlá pozice vsedě

Tato relaxační pozice se zaměřuje na bolesti dolní části zad, menstruační bolesti a křeče a pomáhá je zmírnit. Protože zajišťuje zvýšenou cirkulaci v podbřišku, vede k lepšímu průtoku krve kolem pánevní oblasti, což snižuje jakoukoli překážku menstruačního toku. Z této pozice těží ženy se zánětem pánve, endometriózou nebo jakoukoli jinou menstruační poruchou

Mějte menstruační bolesti na uzdě pomocí těchto účinných jógových ásan! 

Zdroj: healthshots.com