Červené oční stíny budou brzy všude. Světové značky už představily nové paletky

Přidat na Seznam.cz

Karmínové líčení očí bude brzy všude, uvádí magazín Glamour. Některé celebrity jako je Vanessa Hudgens, Dua Lipa nebo Doja Cat jsou již jeho nadšenými fanynkami.

Červené oční stíny neunikly ale ani pozornosti světoznámé značky Chanel, která dokonce vydává celou kolekci očního make-upu: oční linky, řasenku a paletu očních stínů věnovanou tomuto odstínu pro jaro/léto 2023.

A Chanel není jedinou značkou, která se tohoto trendu chopila. Značka Dior v rámci své limitované kolekce Mitzah vydala paletku 10 odstínů, která zahrnuje červenorůžovou, intenzivní cihlově hnědou a tmavě vínovou barvu.

Červená pro každého

Ale pojďme se na chvíli vrátit o krok zpět. Barevný kruh ukazuje, že červená a zelená jsou doplňkové barvy. Použitím červených očních stínů nebo tužky na oči můžete zvýraznit zelené nebo zlaté tóny očí, takže budou vypadat jasněji a živěji. Dodají očím teplo a hloubku a vytvoří dusný, romantický pohled. Červenou lze nosit v různých odstínech, od sytě vínové po třešňově červenou a růžovou.

old Bottom Dollar store in Youngstown. Famous Supply has purchased the building along Midlothian Boulevard. The Bay County Library is a wholesale.

Jak nosit červené oční stíny

Na celé víčko naneste neutrální podkladový oční stín. Díky tomu se červené oční stíny snáze rozetřou a budou vypadat přirozeněji.

Vyberte si světlý nebo střední odstín, například korálově červený, a malým štětečkem jej naneste do vnějšího koutku víčka a rozetřete do záhybu, abyste neměli ostré linky. Pohled zakončete vrstvou řasenky na horních a dolních řasách.

Pro noční líčení můžete tradiční koncept kouřového líčení postavit na hlavu a jít o několik stupňů hlouběji. Pro dosažení intenzity přidejte tmavší tóny červených očních stínů do záhybu víčka nebo vnějšího koutku. Na spodní a horní linii řas naneste teplou hnědou tužku na oči a lehce ji rozetřete pro efekt kočičích očí.

Nezapomínejte ale na to, že příliš mnoho červené může působit křiklavě a ohromujícím dojmem. Červené oční stíny nenanášejte ani na spodní linii řas, protože pak můžete působit unaveně nebo podrážděně, což nikdo z nás nechce.

Zdroj: glamourmagazine.co.uk, Instagram