Dopaminový make-up se nese v duchu veselých barev a glitteru

Přidat na Seznam.cz

Pokud sledujete trendy v líčení na TikToku, pak jste jistě zaregistrovali estetiku Clean Girl neboli „čisté dívky“, což je styl líčení, který je svěží, jednoduchý a přirozený. Ale léto je za rohem a přichází něco nového: dopaminové líčení.

Co přesně je dopaminové líčení?

Tento trend vychází z dopaminových dekorací a dopaminového oblékání, které také ovládly internet, přičemž lidé odmítají jednoduchou, kultivovanou estetiku posledních let a přijímají nový způsob vyjádření individuálního stylu, vysvětluje tento trend web RealSimple. Tyto trendy se zaměřují na výběr předmětů s určitou barvou, texturou nebo stylem, které vyvolávají v člověku radost a v konečném důsledku zvyšují hladinu dopaminu.

Je tak naprostým opakem trendu čistého a přirozeného líčení. Dopaminové líčení vám totiž dokáže zvednout sebevědomí a změnit náladu, což je koneckonců něco, co všichni jednou za čas potřebujeme. A jak na něj?

Třpyt a lesk

Nic neřekne o dopaminu tolik jako třpyt a lesk. Pro ty, kteří jsou tímto trendem unavení, může být tento styl skvělou první volbou, protože je méně nápadný a spíše se jemně třpytí. Tohoto vzhledu dosáhnete jednoduše: na víčko naneste štětcem nebo prstem metalický krémový stín, jako je Trinny London Eye2Eye v odstínu Strength, a pak ho podle potřeby zvýrazněte, aby se ještě více třpytil. Zbytek obličeje může být buď jednoduchý, nebo odvážný a přidejte k němu třpytivý lesk na rty.

Bez tvářenky ani ránu

Abyste dosáhli vzhledu inspirovaného 80. léty, začněte s rozjasněním pleti a přidejte několik kapek lesku Kevyn Aucoin Glass Glow Face and Body Gloss, který jemně vklepejte do pleti, abyste dosáhli čistého sklovitého vzhledu. Poté přidejte tvářenku. Můžete začít v malém množství a tvářenku lehce nanést po lícní kosti a zpět na spánky, přičemž skončíte až u obočí.

Letní žlutá víčka

Dokonalé žluté líčení očí můžete docílit pomocí paletky NYX Ultimate Eyeshadow Palette Brights, čímž dosáhnete dokonalého letního vzhledu. Chcete-li dodat víčkům trochu lesku a třpytu, aby zářila jako slunce, zkuste přidat lehkou vrstvu očních stínů Hourglass Voyeur Eyeshadow Stick v odstínu Moon pro výraznou barvu s elegantním kovovým povrchem.

Třpytky, třpytky a ještě více třpytek

Pro dvoubarevný moderní twist, který vypadá jako z časopisu, obkreslete volný kruh kolem oka pomocí dlouhotrvající tekuté linky nebo stínu. Vzhledu, kterého docílíte na výše uvedeném odkazu, vám pomůže značka Lemonhead LA Spacepaste v odstínech Malibu a Jailbait, které jemně naneste na tekutý podklad, aby se třpytky usadily kolem oka.

Jelikož se festivaly blíží, věříme, že s našimi tipy a radami se vám podaří svůj vzhled dotáhnout do cíle. Nebo snad sázíte na něco přirozenějšího?

Zdroj: realsimple.com, Instagram