Rituály po sexu? Které jsou důležité?

Přidat na Seznam.cz

Každý pár to má jinak, někdo se po sexu otočí na bok a spí, někteří se zase dlouho mazlí a známe i hrstku těch, kteří po sexu naběhnou do kuchyně a vaří. Tak jaké rituály jsou vlastně důležité pro zdraví a hlavně pro vztah?

Základem každého vztahu je komunikace a vzájemné naslouchání, proto je velice důležité tyto rituály po sexu aplikovat do každého vztahu. Podpoří to oba partnery, jejich sblížení a intimitu a některé jsou zase dobré pro zdraví.

Bezprostředně po sexu je nutné dojít si na toaletu

Je zvláštní, že příroda je tak mocná, že nás to po sexu většinou nutí automaticky. Dojít si na záchod je opravdu důležité pro zdraví, protože bakterie z konečníku se po sexu mohou dostat do blízkosti močové trubice a vyvolat zánět. Moč tyto bakterie spolehlivě vyplaví.

Mazlete se!

Páry, které po sexu věnují čas dokazováním své vzájemné náklonosti něžným mazlením, mají podle studie mnohem hlubší, šťastnější a dlouhodobější vztah. Jsou to hodně důležité okamžiky. Proto se mazlete, líbejte se, nebo si dopřejte společnou masáž.

Připravte si společně něco dobrého

Všichni víme, že aktivní sex vyžaduje hodně energie. Obzvlášť pokud se nejedná jen o pár minut a sex si vychutnáváme delší dobu, je jasné, že někteří z nás mohou po sexu pocítit hlad. Proč si tedy společně neuvařit něco dobrého na zub? Uvařte si společně dobré jídlo a doneste si ho sebou zpět do postele.

Dopřejte si společnou koupel nebo sprchu

Jste unavení a zpocení? Není nic lepšího než si dát svěží společnou koupel nebo sprchu. Opět se mnohem více přiblížíte k partnerovi a vzájemně budujete a prohlubujete intimitu. Podle výzkumu je dokázané, že společná sprcha je stejně důležitá jako mazlení v posteli. Nesmíme také zapomínat na to, že trošičku studenější voda nás pořádně probere a nastartuje.

Užijte si druhé kolo

Podle Astroglide je velice přínosné dopřát si sex klidně několikrát za sebou. Pokud jste oba dva tak nažhavení, že byste si to klidně zopakovali, neváhejte a dopřejte si druhé kolo. Je to příležitost, jak dokázat, že jste opravdu vášniví a toužíte po sobě. Vědomí takové vášně, že si sex dopřejete podruhé, společný vztah neuvěřitelně prohloubí.

Zdroje: Astroglide DrHealthBenefits WomensHealth