Plné rty jsou symbolem ženskosti a krásy. Vyzkoušejte cvičení, make-up a další techniky pro zvětšení rtů bez plastické chirurgie

Přidat na Seznam.cz

Mnoho žen věří, že plné rty jsou symbolem ženskosti a krásy. Není divu, že se po čtyřicítce, kdy začínáme ztrácet kolagen a tvar našich rtů se mění, snažíme je oživit a zvýraznit. Rozhodně ale nemusíme nutně sáhnout po výplních od plastického chirurga. Existují i jiné, méně invazivní metody, jak dosáhnout optického zvětšení rtů.

Správná hydratace a péče

Aby rty vypadaly zdravě a plně, je důležité jim dodávat dostatek hydratace. Používejte balzámy na rty s hydratačními složkami jako je bambucké máslo, včelí vosk či kokosový olej. Pro zvýšení pružnosti a pevnosti rtů se doporučuje použít produkty obsahující kolagen.

Cvičení pro rty

Ano, i rty můžete cvičit! Existují speciální cvičení, která mohou pomoci zvětšit rty opticky. Patří sem například cvičení, při kterém třikrát denně po dobu pěti minut tlačíte rty do sebe, jako když vyslovujete písmeno „O“. Tímto způsobem podporujete prokrvení rtů, které může vést k jejich optickému zvětšení.

Správný make-up

Správně nanášený make-up může divy. Pokud chcete rty opticky zvětšit, použijte tužku na rty v odstínu co nejbližším vašim přirozeným rtům a konturujte jimi obrys rtů těsně za jejich přirozenou hranicí. Poté rty vyplňte rtěnkou ve stejném odstínu. Pro ještě větší efekt použijte lesk na rty, který aplikujte především na střed dolního rtu.

Masáže rtů

Pravidelné masáže rtů mohou pomoci zvýšit jejich objem. Stačí si na rty nanést balzám a jemně je masírovat pomocí zubního kartáčku nebo prstu. Tímto způsobem podporujete prokrvení rtů a jejich hydrataci.

Peeling rtů

Peeling je další skvělý způsob, jak podpořit prokrvení rtů a tím je opticky zvětšit. Můžete použít speciální peeling na rty nebo si doma připravit vlastní mix z cukru a olivového oleje. Peeling rtů byste ale neměli provádět více než jednou týdně, aby nedošlo k podráždění.

Na závěr je důležité připomenout, že i když plné rty mohou být považovány za symbol krásy, každá žena je krásná právě svou jedinečností. Buďte proto v první řadě vždy samy sebou a milujte své tělo takové, jaké je.

Zdroj: autorský text, Seventeen