„Lněná blond“ se stává nejkrásnějším trendem podzimu v oblasti ultrapřirozené barvy vlasů

Přidat na Seznam.cz

Neutrální lněné odstíny jsou nejen stylové, ale hodí se úplně ke všemu. Proč tedy nezvolit stejný přístup i u blond vlasů? Pokud chcete své vlasy v polovině sezony zesvětlit, ale s jemnými, tlumenými odstíny, vyzkoušejte lněnou blond.

Nejnovější trend v barvení vlasů

Lněné kalhoty a košile jsou sice často považovány za letní kousky, protože jsou v teplejších teplotách vzdušné, ale nakonec jde o univerzální látku, která se skvěle hodí i na začátku podzimu, uvádí GlamourMagazine. Stejně tak je lněná blond se svým ultra přirozeným způsobem zbarvení, od béžové po světle hnědou, ideálním přechodovým odstínem po létě.

Co přesně je „lněná blond“?

Lněná blond je neutrální blond, která se na rozdíl od platinové nebo ledové blond mnohem lépe udržuje a je šetrnější k pramenům. Jak název napovídá, blond odstín má připomínat materiál, proto je základem béžový podtón, který lze doplnit pudrovými, krémovými nebo šedými odstíny.

Jak vlasy nabarvit?

Požádejte svého koloristu, aby do vlasů nejprve zapracoval béžové prameny. Pro lněnou blond je vhodnější technika malování, protože vypadá přirozeněji než fóliové melíry. Jakmile jsou béžové prameny na svém místě, požadované lněné tóny se nanesou na zbytek vlasů a upraví podle tónu pleti klienta pomocí tónu.

Čím je tento odstín tak výjimečný?

Genialita lněné blond spočívá v tom, že na rozdíl od agresivně odbarvených vlasů je šetrnější ke struktuře vlasů. Nemluvě o tom, že si také můžete snadno prodloužit termíny barvení. Méně poškozené prameny si udrží odstín mnohem déle, protože pigmenty lépe drží ve zdravých vlasech. Pokud máte studený tón pleti, vsaďte na sytě pudrově béžovou barvu doplněnou světlými taupe melíry. U teplých tónů pleti naopak zjemněte studenou béžovou několika teplými zlatými tóny.

Jak se starat o lněnou blond?

I když lněná blond není tak náročná na údržbu jako ledové blond odstíny, přesto je třeba dodržovat některé tipy pro následnou péči. Jednou týdně nebo podle potřeby, když se odstín změní na žlutý, používejte šampony nebo masky pro péči o barvu, které jemně osvěží béžovou. Masku aplikujte na ručníkem vysušené vlasy, nechte ji působit po dobu pěti až patnácti minut, a poté vše důkladně opláchněte.

Zdroj: glamourmagazine.co.uk, Instagram