Čepici vybírejte podle tvaru obličeje

Přidat na Seznam.cz

Máte pocit, že vám to v žádné čepici nesluší? Tomu je konec! Vyberte si správný typ, který vám skvěle padne. Stačí vědět, jaký máte tvar obličeje.

Možná patříte mezi ty, kteří radši čepici nenosí, protože se v žádné necítíte hezky. Pokud si vyberete tu správnou, nejenže budete vypadat skvěle, ale také vám nebude zima. Pokud fičí ledový severák, je čepice jediná šance, jak nemít omrzlé uši a zánět dutin. Stačí vybrat správný tvar a sladit barvu. Bohužel, ne každá krásná čepice se hodí zrovna na naší hlavu.

Klíčem k udržení tepla v zimě je zahalení, a to platí i pro vaši hlavu. Je stejně důležité udržovat hlavu a uši v teple jako ostatní části těla. Zimní čepice mají mnoho podob a tento průvodce vám má pomoci najít zimní čepici, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a stylu, píše web mountainwarehouse.

Jak zjistím svůj tvar obličeje? Stačí si stoupnout před zrcadlo a fixem obtáhnout obraz svého obličeje. Snadno zjistíte, jestli máte oválný, kulatý, hranatý nebo srdcovitý obličej.

Jaký styl čepice se hodí k mému typu obličeje?

Kulatým obličejům budou slušet volné nebo asymetrické čepice a barety. Vašim cílem by mělo být obličej opticky zeštíhlit a prodloužit. Určitě se vyhněte přiléhavým modelům, protože kulatost vašeho obličeje by ještě více zdůraznily.

Pokud máte oválný obličej, máte vyhráno. Vašemu obličeji totiž sluší všechny typy čepic.

K srdcovitému obličeji nejvíce ladí typ spadlých nebo klasických čepic. Můžete zkusit i ty s klapkami přes uši. Určitě nenoste vysoké a široké čepice, protože by vám dělaly příliš špičatou bradu.

Hranatému obličeji dobře poslouží vysoké čepice s bambulí, protože opticky prodlouží obličej. Vyhněte se odhalenému čelu a v případě, že jste zvolila baret, noste ho více do čela. Nejsou pro vás vhodné spadlé a těsné typy čepic, které by zdůrazňovaly obdélníkové linie obličeje.

Už víte, který typ čepice je pro vás ten nejlepší? Stačí sladit s barvami a získáte stylový doplněk, ve kterém budete mít tepelný komfort.

Zdroje: mountainwarehouse.com