Borůvka ze seriálu Básníci, sestra Libušky Šafránkové se také objevila ve světě filmu

Přidat na Seznam.cz

Libuška a Miroslava Šafránkovy pocházely z umělecké rodiny, a tak nebylo velkým překvapením, že se obě vrhly do světa filmu. Sestry k sobě měly vždy velmi blízko a ve všem se navzájem podporovaly. O to hůře ale nesly to, že nemohly být spolu a dělilo je několik tisíc kilometrů.

„Namaluju tvoje ruce, dvě ještěrky na opuce,“ těmito verši Štěpánek sváděl Borůvku. Miroslava Šafránková byla v roli něžné Borůvky naprosto kouzelná. Krásná žena, za kterou se otočil snad každý chlap.

Libuščina sestra se zapsala do paměti diváků jako princezna Arabela (tedy její hlas, protože přemluvila Janu Nagyovou), Robinsonka nebo právě Borůvka ze seriálu Básníci.

Svou sestru ale v herecké kariéře nenásledovala. Přestože věhlas a popularitu Libuše nikdy nepřekonala, nikdy jí nezáviděla. Celý život při ní stála a byla jí velkou oporou. Miroslava žila několik let v Německu, tři roky v Mexiku, ale nakonec se natrvalo usadila v Čechách. Aby si byla se sestrou nablízku, pořídila si dům ve stejné lokalitě, kde Šafránková bydlela se svým manželem Josefem Abrhámem.

O svou sestru se do poslední chvíle starala, avšak na odchod „Popelky“ nebyla připravená. Sama říká „Když Libuška zemřela, odešel i kus mě samotné“.

Spolu si sestry zahrály v jediném snímku, a tím byl film Malá mořská víla z roku 1976. Miroslava má bakalářský titul. Studovala v Německu ekonomickou fakultu. Tam se také provdala.

Po smrti Libušky a Josefa Abrháma už se téměř neukazuje a žije v ústraní.

Zdroj: Extra.cz, Kafe.cz, Ženy.iprima.cz