Krajčo věděl o stavu Karla Gotta mezi prvními: Přál bych si mít tolik síly jako on, řekl

Přidat na Seznam.cz

Když se objevily zprávy, že je zdravotní stav legendárního Karla Gotta ohrožen, objevily se obavy. Nikdo však nečekal, že oblíbený slavík odejde tak brzy. Nicméně mnozí umělci o jeho špatného stavu věděli a připravovali se na nejhorší.

Mezi nimi byl i hudebník Richard Krajčo, který pro Gotta a jeho dceru Charlotte napsal píseň, která byla vlastně rozloučením otce s dcerou. Když to Krajčo pochopil, byla to prý natolik srdceryvná záležitost, že do písně dal vše. 

„Byla to velká síla. Karel měl všechno urovnáno, vše si odškrtl a byl smířený. Vlastně bych si přál mít taky v tu chvíli tolik síly jako měl on. Na všechno se připravil, se všemi se rozloučil, všechno stihl. Čišel z něj klid,“ zavzpomínal v pořadu Face To Face.

Kromě toho vznikla i vánoční píseň, u níž však měl Gott speciální požadavek. „V lednu 2019 jsme obě skladby nahráli a potom jsme s Karlem udělali dohodu, že se nejdříve vydají Srdce nehasnou a Vánoční zveřejníme rok poté, co tu s námi nebude. A tím pádem tu s námi na Vánoce letos zase bude,“ svěřil se Krajčo webu Novinky.cz v roce 2020.

Zdroje: Face To Face, Novinky