Kate Midletton si na nic nehraje, nosí i levné šperky. Skvosty z královských trezorů se zdobí jen výjimečně

Přidat na Seznam.cz

Od chvíle, kdy se Kate Middleton v listopadu 2010 zasnoubila s princem Williamem, získala přístup ke vzácným šperkům patřícím královské rodině. Skvosty z královských trezorů se ale zdobí výjimečně při těch nejvýznamnějších příležitostech jako byl pohřeb královny. Kate svoje privilegium nosit ty nejcennější kousky příliš nevyužívá.

Klidně zvolí bižuterii

Při mnoha příležitostech jsme mohli vidět, že si princezna vysloveně užívá nošení bižuterie. Takové, kterou si mohou koupit i ostatní lidé ze střední třídy. V lednu na předávání cen Baftas se ozdobila lustrovými náušnicemi Zara v přepočtu za 500 Kč. Na sledování mužského finále Wimbledonu si nasadila náušnice Milina za 1260 Kč.

Proč preferuje Kate bižuterii? Důvody jsou zřejmé, bylo by opravdu drzé vzít si náušnice za statisíce korun na návštěvu nemocnice nebo centra pro uprchlíky. Princezna nosí stejné šperky jako většina britských žen. Pro jejich výběr šperků má mimořádný cit, vystihne, co se pro danou situaci hodí.

Výběr s velkou dávkou taktu

Kate společně se svojí dlouholetou asistentkou, stylistkou Natashou Archer jsou také velmi opatrné, aby si princezna nevzala královské šperky, které by mohly vyvolat nepříjemnosti. Kontroverze panuje například kolem diamantu Koh-i-Noor, který se tradičně používá při korunovaci královny choti. Od té doby, co Indie získala nezávislost, vlády Indie, Pákistánu, Íránu a Afghánistánu vznesly na tento kámen svoje nároky. Králova choť Camilla tento problém vyřešila diplomaticky, když se místo diamantu rozhodla nosit korunu královny Marie, kde je ústředním prvkem diamant Cullinan. Kate má na tyto otázky podobně taktní pohled.

Sahají i do trezorů

Princezna z Walesu často nosí kousky, které nosila a milovala princezna Diana. Pokud by to ale dělala královna, bylo by to nevhodné. Camilla si proto místo toho vybírá kousky, které nosila královna matka. Největší překážkou pro Kate a Camillu v nošení těchto královských klenotů je nedostatek příležitostí. Kate nosí cenově dostupnější šperky, často od místních nebo udržitelných značek, které jsou pro běžnou ženu dostupnější a tím také potvrzuje trend přiblížení královské rodiny k lidem.

Zdroje: The Telegraph