Nelehký život plachého herce Jana Hartla

Přidat na Seznam.cz

Herec, jenž ve svých rolích působí zasněně, plaše a stydlivě. Své soukromí si velmi střeží, nedělí se o něj ani se svými nejbližšími kolegy. Osud mu připravil ztrátu několika žen, což přispělo k úplnému uzavření tohoto nesmělého herce.

Herec Jan Hartl oslavil v září významné jubileum, a to 70. narozeniny. Lásku k herecké profesi v něm jeho rodiče začali pěstovat již v dětství. Poprvé stál před kamerou ve dvaadvaceti letech v roli nově příchozího pracovníka autoservisu v oblíbené komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! z roku 1974. V témže roce získal i roli instalatéra Tomáška v Holky z porcelánu, která jej proslavila a odstartovala jeho kariéru.

V současné době nepřijímá žádné filmové či seriálové role, vidět ho ale můžeme v divadle vedle herečky Ivy Janžurové, kde spolu vystupují v činohře Audience u královny.

V soukromém životě dosti strádal. První láska Milena Steinmasslová ho nečekaně opustila. Když se po čase opět zamiloval do herečky Veroniky Žilkové, přišlo opět velké zklamání, kdy herečka vztah po 4 letech nečekaně ukončila. Herec jí to nikdy neodpustil.

Bohužel jeho nejmilovanější životní partnerka Olga Škopková, s níž má dvě děti, zemřela na onkologické onemocnění. Hartl se o ni do poslední chvíle staral a věřil v uzdravení. Olga zemřela v pouhých 40 letech, a herec tak zůstal na výchovu dětí sám.

Jan Hartl se úplně uzavřel, rozhovory neposkytuje. „V mládí na něho ženské letěly, ale on byl takový plachý a uzavřený, klasický introvert,“ sdělila o něm kolegyně z divadla Ivanka Devátá.

Zdroj: Tvguru.cz, ženy.iprima.cz