Princ Harry přiznává, že stále zpochybňuje nevysvětlenou smrt princezny Diany

Přidat na Seznam.cz

Princ Harry přiznává, že má i po 25 letech stále otázky ohledně tragické smrti své matky, princezny Diany. Když zemřela, bylo mu pouhých 12 let a jen těžko se s jejím nečekaným odchodem smiřoval. Dodnes je to nejbolestivější část jeho života, která měla vliv na jeho chování i myšlení.

V neděli byl odvysílán rozhovor televize ITV, kde Harry promluvil nejen o chystané knize, ale i o některých aspektech svého života. Nejpalčivější pro něj bylo vzpomínat na matku. „Je tu spousta věcí, které jsou nevysvětlené,“ řekl moderátorovi Tomovi Bradbymu, když diskutoval o Dianině smrti.

Navzdory tomu Harry objasnil, že skutečně nevidí smysl v zahájení dalšího vyšetřování po letech prověřování případu. Vzpomněl si také, jak se krátce po matčině smrti díval na děsivé fotografie z místa činu, aby se pokusil pochopit, co se stalo. Novináři si prý raději pořizovali fotografie, než aby jí pomohli. Následně dodal, že její smrt nemohl pochopit.

Když porovnal Dianinu smrt s nedávnými obavami o svůj vlastní život, přiznal, že byl skutečně vyděšený z toho, co se stane jemu a jeho manželce Meghan Markle. Právě tento strach prý vedl k tomu, že nakonec odstoupili jako starší členové královské rodiny a v roce 2020 se přestěhovali z Velké Británie do Kalifornie.

Uprostřed jejich pokračujícího sporu s královskou rodinou Harry v novém rozhovoru rovněž řekl, že doufá, že vztahy jednoho dne napraví, zejména s jeho otcem, králem Karlem III., a jeho bratrem princem Williamem. „Chci usmíření, ale nejprve je potřeba vyvodit zodpovědnost,“ řekl a tvrdil, že mu někteří členové královské rodiny řekli, že má bludy a je paranoidní.

Rozhovor je prvním ze série vysílaných vystoupení, které vyjdou, než se jeho memoáry dostanou 10. ledna na pulty, podotýká web Page Six.

Zdroje: Page Six, ITV