Psychologický test z Japonska odhalí to, jací doopravdy jste: Pomocí dvou barev zjistíte vaše silné a slabé stránky

Přidat na Seznam.cz

Zajímá vás, jaké jsou vaše silné a slabé stránky a nechcete se přitom ani trochu nadřít? Vyzkoušejte populární kvíz, který pochází z Japonska. Je velmi jednoduchý a nemusíte se ničeho obávat. Stačí se pouze zadívat na barevnou paletku a vybrat si dvě barvičky, ke kterým podvědomě směrujete. Následně se podívejte na vypracovaný výklad, který by měl přesně popsat vaši osobnost a to, jací doopravdy jste. 

Jak tedy na samotné testování? Není to nic složitého. Podívejte se na paletu barev a dlouho nepřemýšlejte. Vaším úkolem je pozorně si prohlédnout všechny barvičky a vybrat si dvě, které podvědomě považujete za ty nejsprávnější. Je důležité, abyste s vybranou barvou cítili propojení a vnitřní jistotu, že je to ta správná. K dispozici je hnědá, světle růžová, olivově zelená, středně modrá, tmavě růžová, bílá, lososová, oranžová, tyrkysová, černá, červená, fialová, tmavě zelená, zlatá a tmavě modrá.

Již máte vybrané dvě barvy a nyní se společně podíváme na výklad, který o vás prozradí vaše slabé a silné stránky a pomůže vám tak poodhalit to, jací doopravdy jste.

Hnědá barva

Pokud jste vybrali hnědou barvu, vypovídá to o vás, že jste velmi klidný a naprosto vyrovnaný člověk, kterého jen tak něco nerozhodí. Dá se na vás spolehnout a vaše slovo platí za každé situace. Ke druhým se chováte vždy ohleduplně. Pozor, najdou se i slabé stránky. Býváte trošku líní a příliš opatrní, což také není dobře.

Olivově zelená

Takovou barvu si vybírají jednoznačně týmový hráči. Jestliže jste zvolili i vy tuto barvu, vypovídá to o vás, že jste člověk, který si má ve svém životě jasné vytyčené sny a cíle. Jste cílevědomá osoba, která si jde a svými sny. Mezi vaše negativní stránky patří především občasná podrážděnost a paličatost.

Zlatá barva

Vybrali jste zlatou barvu? Výborně, jste moudrý člověk s vysokým sebevědomím. Víte, kam patříte a co chcete. Nechybí vám sebedůvěra a jste si vždy jisti tím, co děláte. Jen někdy na druhé působíte arogantně a neochotně, což tak vůbec není.

Tmavě růžová

Tato barva o vás vypovídá, že je vaší velkou výhodou intuice a přesnost. Jste optimista, který se nenechá ničím zastrašit a vždy věříte, že bude zase lépe. Máte rádi péči o druhé, a kvůli nim byste se rozkrájeli. Jenže vaše přesnost může lézt některým lidem na nervy, proto to s nepřehánějte s péčí a laskavostí.

Bílá

Jste čistá duše, která by neublížila ani mouše na zdi. Lidé si vás váží pro vaši upřímnost a bezstarostnost. Nikdy si na nic nehrajete a jste takoví, jací jste. Bohužel jsou zde i negativní stránky, kterými trochu kazíte svá pozitiva. Jste až moc fixovaní na druhé a vaše nízké sebe vědomí a přecitlivělost tomu také moc nepomohou.

Středně modrá

Máte skvělou intuici a vycítíte, když je něco špatně. Doporučuje se, abyste vždy poslouchali svůj vnitřní hlas, jedině ten vás dokáže ochránit před případným nebezpečím. Možná máte i jasnovidecké schopnosti, tak se toho nebojte a jděte si za svými sny.

Lososová

Výběr této barvy o vás prozrazuje, že jste člověk, který má na prvním místě svou rodinu. Jste velmi citlivá osobnost, která se k druhým chová vždy hezky, a která nemá ráda zlo a faleš. Vždy se snažíte být k ostatním milý. K vašim negativním vlastnostem patří přílišná fixace na druhé, nízké sebevědomí a přecitlivělost.

Oranžová

Oranžovou barvu si většinou volí ti lidé, kteří jsou velmi společenští, přátelští a především veselí. Jenže pozor, i oni mají své negativní stránky. Mezi špatné vlastnosti patří nesamostatnost, nedbalost a lehkomyslnost. Tito lidé mají tendenci si ze všeho dělat srandu a nic nebrat vážně.

Tyrkysová

Volba tyrkysové barvy o vás vypovídá, že jste se narodili s velmi empatickou osobností. Dále v sobě ukrýváte velkou kreativitu a máte velmi vydařený umělecký talent. Mezi vaše negativní stránky patří neschopnost vyjádřit se správně, pocit méněcennosti a především rozmazlenost.

Fialová

Fialovou preferují lidé, kteří mají opravdu velké charisma. K druhým jsou vždy shovívaví, velkorysí a jsou velmi ochotní. Podvědomě si přejí vzdálit se od reality běžných dní. Tito lidé velmi špatně nesou prohry a ztráty, nedovedou se s nimi vyrovnat.

Černá

Pokud jste si vybrali černou barvu, vypovídá to o vás, že máte silnou víru a také pevnou vůli. Jste hrdí a nedovolíte, aby někdo někdy ohrozil vaše důstojnost. Vaší slabou stránkou je, že problémy dusíte v sobě. Nenecháte si od druhých pomoct, i když vás to vnitřně ničí.

Světle růžová

Tuto barvu si zvolili lidé, kteří jsou především ochotní, láskyplní a umí odpouštět. S druhými lidmi zachází hezky a starají se o ně. Pořád mají úsměv na rtech a radost jim udělají i maličkosti. Jsou to však také workoholici, kteří zanedbávají svůj osobní život kvůli práci.

Červená

Tuto barvu si zvolí takový typ člověka, který má v sobě spoustu energie, je akční, pozitivní a má především dobré srdce. Jsou to lidé, kteří chtějí pomáhat, nemají problém postavit se jakékoliv výzvě a vždy stojí s hlavou nahoru. Mezi jejich negativní vlastnosti navíc patří netrpělivost a přílišná podrážděnost.

Tmavě zelená

Takovou barvu si zvolili ti lidé, kteří nemají problém vycházet s druhými lidmi. Jsou to lidé, kteří dokáží navázat kontakt takřka s každým a nevadí jim žádná společnost. Jenže pozor. Tito lidé bývají žárliví, nerozhodní a někdy až moc protivní.

Tmavě modrá

Tuto barvu většinou volí lidé, kteří jsou mírumilovní, dá se jim věřit, člověk se na ně může kdykoliv spolehnout, a navíc se umí velmi dobře rozhodovat. Občas se mohou cítit osaměle a okolí je nerespektuje. To je způsobeno tím, že jim chybí přirozená autorita. Nemají dar slova, neumí se vyjádřit a jsou někdy považování za introverty. 

Zdroje: Girl Style Singapore, Cute Warex, Autorský text